ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7897344
*
nr 789 7344
Spegel
Vitmålad, höjd: 96
Utrop:
600 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 november 2012
kl 19:19:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/11 22:20:04
1
100 kr
5/11 15:25:12
2
200 kr
5/11 15:55:13
1
200 kr
5/11 19:04:53
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar vitmålad
-
9024 Spegel
krön med stiliserad dekor, tenn, Bredd: 27 cm. Höj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:44
-
9186 Spegel
nutida, oval, 60x50 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:29
-
8026 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:53
-
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:54
-
8025 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:51
*
Spegel
nr 789 7344
Spegel
Vitmålad, höjd: 96
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 november 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/11 22:20:04 | 1 | 100 kr |
5/11 15:25:12 | 2 | 200 kr |
5/11 15:55:13 | 1 | 200 kr |
5/11 19:04:53 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar vitmålad
-
9024 Spegel
krön med stiliserad dekor, tenn, Bredd: 27 cm. Höj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:44 -
9186 Spegel
nutida, oval, 60x50 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:29 -
8026 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:53
-
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:54 -
8025 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:51